5527 Bucsa, Kossuth tér 6., Telefon: 06-66-585-520, E-mail: bucsase@bucsa.hu, Számlaszám: 10701472-66369046-51100005

Gerla - Bucsa

Frissítve: 2011. október 2. 09:15

Győzelem tíz emberrel is

Hetedik bajnoki mérkőzésén Gerlán lépett pályára a Bucsa SE. A mérkőzés nem hozott jó játékot. Az első félidőben a kimaradt helyzetek, a másodikban a begyűjtött lapok miatt bosszankodhattunk. De a három pontot így is sikerült elhozni Gerláról. Ezzel a mieink továbbra is vezetik a bajnokságot.

Legnagyobb riválisunk, Elek bár már 3-0-ra is vezetett, 4-4-es döntetlent játszott a Békéscsabával, így előnyünk már 5 pont.

Gerla - Bucsa 0-2 (0-0)

Gerla, 2011. oktróber 1.

Duna Aszfalt-Gerlai SE: Sebestyén Attila - Fehér Dávid - Csanálosi Ádám - Szatmári Zoltán - Mlinár László - Kacsán Béla - Somogyi Károly - Láza András - Zsombori Zsigmond - Provosinszki Tamás - Marik Zoltán

Bucsa SE: Lép Attila - Kovács Zsolt - Kiss Zoltán - Nagy Gergő - Csurka Zsolt - Szabó Dezső - Sebők Sándor - Bujdosó Attila - Nagy János - Bányai Jenő - Berényi Zoltán

Játékvezető: Flinta Zoltán, asszisztensek: Szénási Tamás György, László István Sándor

Gólszerző: Berényi Zoltán az 53. és Bányai Jenő a 90.percben

Csere: Zsombori Zsigmond helyett Farkas Máté az 55., Láza András helyett Vidovenyecz Lóránt az 55., Fehér Dávid helyett Józsa Richárd a 73. és Mlinár László helyett Szalai András a 77.percben, illetve Sebők Sándor helyett Kulik Csaba a 46., Nagy János helyett Tóth László a 46., Kiss Zoltán helyett Kovács Attila a 64. és Szabó Dezső helyett Koós Lajos a 73.percben

Sárga lap: Somogyi Károly a 70., illetve Berényi Zoltán az 53. és Kovács Attila 80.percben

Piros lap: Kovács Zsolt a 77.percben

Gebei József, Juhász Károly: A bajnokesélyes ellen végig partiban voltunk, a helyzetek sajnos ezúttal is kimaradtak.

Bujdosó Attila: A hazai csapat igazolta jó hírnevét, megszenvedtünk a győzelemért.

U19 Gerla - U19 Bucsa 4-1 (3-1)

U19 Duna Aszfalt-Gerlai SE: Debreczeni Gábor - Szabó István - Gyebnár András - Gyenge László - Zsibrita Attila - Benke Csaba - Farkas Zoltán - Laurinyecz Mihály - Szilágyi Tamás - Lehóczki László Bence - Oláh Gergő

U19 Bucsa SE: Gonda Róbert - Pádár Attila - Szalai István László - Sziráki Patrik - Gombos Viktor - Szebeni Róbert - Bányai Róbert - Kulik Krisztián - Lép József - Czinege Csaba - Gombos Attila

Játékvezető: Szénási Tamás György, asszisztens: László István Sándor

Gólszerző: Szilágyi Tamás (4., 16., 25.perc), Zsibrita Szabolcs László (77.perc), illetve Czinege Csaba (40.perc)

Csere: Szilágyi Tamás helyett Gajdács Zoltán a 38., Debreczeni Gánbor helyett Szalay Márk a 46., Laurinyecz Mihály helyett Kovács János az 55., Oláh Gergő helyett Zsibrita Szabolcs László a 64. és Gyenge László helyett Papp Zsolt a 75.percben

Sárga lap: Gyenge László a 33., illetve Szebeni Róbert a 63. és Pádár Attila a 80. percben

Esélyesként idegenben

Listavezető csapatunk szombaton a bajnokságban 9. helyen álló Gerla otthonában lép pályára.

A hétvégi Elek elleni rangadó döntetlenje után három pontért utazunk idegenbe. A Bucsa SE eddigi két idegenbeli meccsét megnyerte, a gerlaiak otthon még nem kaptak ki.

A mieinknél visszatérhet a csapatba az eltiltását letöltő Kulik Csaba.

Gerla otthon 2 1 1 0 7-4 4 pont
Bucsa idegenben 2 2 0 0 7-3 6 pont

Tippünk: 1-3

U19-es csapatunk első idegenbeli fellépésére készül. Nem lesz könnyű a feladatuk, hiszen a listavezető gerlai U19-es csapat eddig minden meccsét megnyerte, ráadásul náluk játszik a csoport góllövőlistáját holtversenyben vezető Szilágyi Tamás. A bucsai fiatalok azonban erőt meríthetnek az Elek elleni 6-0-ás sikerből.

Tippünk: 2-2

Gerla                       vs.                       Bucsa

2398 fő

Távolság: 74 km

A megyeszékhelytől 8 km-re északkeleti irányban fekszik, a Békéscsaba-Doboz összekötő út mentén. A Fekete- és a Fehér-Körös összefolyása kb. 10 km-re található a településtől. Manapság már a nagyszámú kiköltözések miatt az eredeti városhatárt régen átlépte Békéscsaba, így a valóságban a szélen álló házaktól már csak 3-4 kilométerre helyezkedik el a városrész.

Gerla 1958-ig Doboz közigazgatási területéhez tartozott, ekkor önálló községgé alakult. 1984-ben azonban önállósága megszűnt, mivel Békéscsabához csatolták.

Az oldalt szerkeszti Harmati Gyula és Koma László.