5527 Bucsa, Kossuth tér 6., Telefon: 06-66-585-520, E-mail: bucsase@bucsa.hu, Számlaszám: 10701472-66369046-51100005

20. forduló, május 12. szombat

Frissítve: 2012. május 14. 07:12

BEHARANGOZÓ - ITTHON LEHETÜNK BAJNOKOK

Május 12-én két hét szünet után folytatódik a bajnokság. A mieink a Lőkösházán elveszített (1-2) rangadó után azt a  Sarkadkeresztúrt fogadják, amelyet idegenben 3-2-re legyőztünk. Akkori góljainkat Bányai Jenő, Csurka Zsolt és Berényi Zoltán szerezték.

A bajnokságot vezetjük, és saját kezünkben a sorsunk: ha a hátralévő két meccset megnyerjük, biztosan bajnokok vagyunk; ha pontot vagy pontokat veszítünk, akkor figyelnünk kell a Lőkösháza meccseire is. Legnagyobb ellenfelünk szombaton 10 órától Békéscsabán lép pályára. A találkozóról ÉLŐ eredménykövetéssel számolunk be. Ha csabai győzelem születik, mi úgy léphetünk pályára délután 5-kor Sarkadkeresztúr ellen, hogyha nyerünk, bajnokok vagyunk. Ha a Lőkösháza döntetlent játszik vagy nyer az Előre ellen, ezen a hétvégén még biztosan nem lesz bajnokavatás.

Eltiltott: Csurka Zsolt

Sérült: Nagy János, Szabó Dezső

BAJNOKAVATÁS ELHALASZTVA

Minden adott volt egy jó hangulatú bajnokavatáshoz szombat délután a bucsai sportpályán. A lőkösházaiak délelőtti veresége azt jelentette, ha nyerünk itthon Sarkadkeresztúr ellen, bajnokok vagyunk. Újra 200 néző volt kíváncsi a csapat meccsére, köszönet érte!

A találkozó immár szokás szerint egy hatalmas kihagyott helyzetünkkel kezdődött. Aztán váratlanul, de nem érdemtelenül vezetést szereztek a vendégek a 33. percben. Csapatunk játéka igencsak döcögött az első játékrészben. A második félidőben 4 perc alatt megfordult minden: Bujdosó Attila két góljával fordítottunk. És amikor már mindenki az ünneplésre készült, kaptunk egy gólt 30 méterről...

A Bucsa SE május 19-én szombaton a sereghajtó Kunágota legyőzésével szerzheti meg a bajnoki címet.

A találkozó ideje alatt tombolát (200 Ft/db) árusítottunk, melynek teljes bevételét (50 ezer Ft-ot) a BUCSAI ÓVODÁSOKÉRT - GONDTALAN GYERMEKKOR ALAPÍTVÁNY javára ajánlotta fel a BUCSA SPORT EGYESÜLET.

14       KOVÁCS ATTILA

75' ALI TAMÁS helyett

18       KOÓS LAJOS

81' SEBŐK SÁNDOR helyett

U19 BUCSA SE - U19 SARKADKERESZTÚRI SE 6-0

A talakozó szünetében az ifi csapat játékosai megköszönték a távozó Bányai István edző egész éves munkáját.

A meccsre a sérült Czinege Csabi vezette fel a csapatkapitányként a csapatot, akinek ez volt az utolsó ifi mérkőzése. Egy perc elteltével átadta a karszalagot Pádár Attilának, majd a csapattársak tapsa közepette Nagy Janika váltotta őt. Szép gesztus volt ez az edző és a csapat részéről.