5527 Bucsa, Kossuth tér 6., Telefon: 06-66-585-520, E-mail: bucsase@bucsa.hu, Számlaszám: 10701472-66369046-51100005

Frissítve: 2012. április 30. 10:56

BAJNOKAVATÁS ELHALASZTVA

LŐKÖSHÁZA KSK - BUCSA SE 2-1 (1-0)

Lőkösháza, 2012. április 29. 17 óra

Az idény rangadóján tegnap Lőkösházán lépett pályára csapatunk. A mérkőzés nemcsak a hazai szurkolókat hozta lázba, de a bucsaiakat is: 25-30 fős vendégtábor biztatatta a mieinket. Jó idő, sok szurkoló, kifogástalan pálya - minden adott volt egy jó meccshez, és a tét sem volt kicsi: ha nyerünk, bajnokok vagyunk.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, és egy védelmi hiba után (két középső védőnk egymást zavarta) megszerezték a vezetést. Nem sokkal ezután egyenlíthettünk volna: két hazai védő felett a labda Berényi Zotya elé pattant, aki az üres kapuval állt szemben, de elcsúszott... A félidő végén egy ütközés során kapusunkat nem kímélték, Pekár Csabit le is kellett cserélni, Lép Attila védett tovább.

A második félidőre beállt Nagy Gergő a védelem közepébe, Bujdosó Attila egy sorral előbbre lépett. Ezzel támadóbb lett a játékunk, gólt mégis a hazaiak szereztek. A hajrában Berényi Zotya megrúgta 20. bajnoki gólját, egyenlítenünk azonban nem sikerült. A lefújás előtt Csurka Zsoltit kiállították: biztos gólhelyzetben szabálytalankodott.

A vereséggel Lőkösháza vesztett pontok tekintetében beérte a mieinket.

A sorsunk azonban így is a saját kezünkben van: ha megnyerjük a hátralévő két meccsünket, bajnokok vagyunk. Sarkadkeresztúr és Kunágota ellen ki kell adni a Lőkösházán sokat hallott jelszót: TÁMADÁS!

TAPASZTÓ ROBERT-ALEXANDRU

72' HORVÁTH NORBERT helyett

16

RUNG NORBERT

72' POVÁZSAI ZSOLT helyett

2

KOTROCZÓ ISTVÁN

81' NEMETH ATTILA-RUDOLF helyett

12

LÉP ATTILA

43' PEKÁR CSABA helyett

NAGY GERGŐ

46' SEBŐK SÁNDOR helyett

név

6'

60'    KISS TIBOR

83'

KULIK CSABA 465123

U19 LŐKÖSHÁZA KSK - U19 BUCSA SE 7-3 (4-2)

Lőkösháza, 2012. április 29. 15 óra

Gólszerzőink: Szalai István (2), Bányai Róbert

Kiállítva: Kulik Krisztián, Szebeni Róbert

NYITVA VAN AZ ARANYKAPU

Rég nem látott siker kapujába ért a bucsai labdarúgás: vasárnap délután Lőkösházán megszerezheti a bajnoki címet a Bucsa SE. Hatalmas siker ez egy újonc csapattól, pláne egy olyan egyesülettől, amelyet tavaly februárban jegyeztek be.

A sorsolás úgy hozta, hogy épp legnagyobb riválisunk otthonában lehetünk bajnkok - ehhez le kell győznünk a 6 ponttal mögöttünk álló lőkösieket.

Ősszel hazai pályán 0-0-át játszottunk velük. Lőkösháza otthon magabiztos, csak Sarkadkeresztúrtól kapott ki, minden további ellenfelét legyőzte. A mieink idegenbeli mérlege hasonló: 1 vereség (legutóbb Eleken) és 7 siker. Csapatunk múlt vasárnap megmutatta, hogy van tartása: két vereség után magabiztosan, nagyszerű első félidő után győzte le Gerlát, s ezzel matematikailag is bebiztosította a megye II-be való feljutást.

Eltiltottunk nincs, sérülés miatt várhatóan Ali Tamás, Szabó Dezső, Nagy János és Czinege Csaba hiányzik majd a csapatból, utóbbinak Gerla ellen eltört a kulcscsontja.

A bajnoki elsőség csak bucsai sikerrel dől el, minden más eredmény esetén a bajnokavatás halasztódik.